1987 yılında DENİZ TARIM ÜRÜNLERİ TİC.VE SAN.A.Ş adıyla GAZİANTEP/NİZİP ilçesinde 10.000 m2 lik bir alanda kurulmuş olup 1996 yılına kadar tekstil sektöründe faaliyet gösterdikten sonra faaliyet konusunu değiştirerek gıda sektöründe aranan bir firma olma yolunda ilerlemektedir. Ülkemizin sebzelerini ve İthal ettiği Kaparileri üstün teknoloji kullanarak işleyen firmamız üretimlerini her geçen gün arttırmış ve bugün başta Kapari üretimi olmak üzere,Konserve,Hazır Yemek,Turşular,Haşlama Ürünler,Pilaki ve Yaprak Sarma üretimi ve ihracatında Türkiye’de önemli firmalardan birisi konumundadır.
 
Üstün kalite ve özenle üretilen ürünleri yine aynı üstün kalite ve özenle başta AB ülkeleri,USA olmak üzere 15 in üzerinde ülkeye gerek kendi markamızla gerek karşı frma markası ile ihracat yapmaktadır.Yurt dışı pazara “DNZ” markası ile ihracat gerçekleştiren firmamız 2008 yılı içerisinde 3 milyon Amerikan Doları ihracat hedeflemektedir.
 
Üretimde kalite standartlarına çok önem veren firmamız ISO,HACCP,KOSHER belgelerine sahiptir.
 
MİSYON: Gıda üretimi ve dağıtımında tüketiciye yakın ve ona en iyi değeri sunan, güçlü markalarla, yeniliklerle artan verimlilik ve istikrarla büyüen,markalaşan,ürün yelpazesini geliştiren bir gıda şirketi haline gelmek
 
VİZYON:Türkiye’den Dünyaya gıda üretimi yapan ve ihracat yapan lider bir gıda ve üretici şirketi olmak.
 
Firmamızın hedefleri arasında ,
 
Tam kapasite çalışarak üretim miktarını artırmak.
Ürün yelpazisini gelirştirmek
Etkin ve verimli çalışarak üretim kalitesini artırmak
Üretimde standardizasyon sağlamak
Markalaşmak
 
gibi faktörleri sıralayabiliriz.
 
 
 
 
                                                                              YÖNETİM KURULU BAŞKANI
                                                                                  NECDET CEYHUN DENİZ