1987 yılında DENİZ TARIM ÜRÜNLERİ TİC.VE SAN.A.Ş adıyla GAZİANTEP/NİZİP ilçesinde 10.000 m2 lik bir alanda kurulmuş olup 1996 yılına kadar tekstil sektöründe faaliyet gösterdikten sonra faaliyet konusunu değiştirerek gıda sektöründe aranan bir firma olma yolunda ilerlemektedir.
 
Ülkemizin sebzelerini ve İthal ettiği Kaparileri üstün teknoloji kullanarak işleyen firmamız üretimlerini her geçen gün arttırmış  Kapari ve Kapari Meyvesi,Hazır Yemek Çeşitleri(Yaprak Sarma,Lahana Sarma,Karışık Dolma,Plaki Çeşitleri,Humus) ,Turşu Çeşitleri,Közlenmiş Biber,Közlenmiş Patlıcan,Kurutulmuş Domates üretimi ve ihracatında Türkiye’de önemli firmalardan birisi konumundadır.
 
 Firmamız Organik Kapari,Kapari Meyvesi,Zeytin ve Zeytin Yağı ürünlerinin yanı sıra her türlü organik Bakliyat işleme yetkisine sahiptir.
 
 Üstün kalite ve özenle üretilen ürünleri  başta AB ülkeleri,USA ve Arap Ülkeleri olmak üzere 27 ülkeye ihracat yapmaktatır.Firmamız 2015 yılı içerisinde 4,5 milyon Amerikan Doları ihracat hedeflemektedir.
 
Üretimde kalite standartlarına çok önem veren firmamız
ISO 22000,ECOCERT,T.S.E.,KOSHER belgelerine sahiptir.
 
Firmamiz ISF kalite sertifikasini almak icin calismalarini surdurmektedir
 
MİSYON: Gıda üretimi ve dağıtımında tüketiciye yakın ve ona en iyi değeri sunan, güçlü markalarla, yeniliklerle artan verimlilik ve istikrarla büyüen,markalaşan,ürün yelpazesini geliştiren bir gıda şirketi haline gelmek
 
VİZYON:Türkiye’den Dünyaya gıda ürünleri ihracati yapan lider bir üretici şirket olmak.
 
Firmamızın hedefleri arasında;
 
Tam kapasite çalışarak üretim miktarını artırmak.
Ürün yelpazisini gelirştirmek
Etkin ve verimli çalışarak üretim kalitesini artırmak
Üretimde standardizasyon sağlamak
Markalaşmak
 
gibi faktörleri sıralayabiliriz.
 
 
 
 
                                                                              YÖNETİM KURULU BAŞKANI
                                                                                  NECDET CEYHUN DENIZ